Webmail Nedir?

Webmail, kurumsal mail adreslerinizi (info@medyahan.com.tr gibi) harici bir mail programı olmadan (Outlook, Thunderbird v.b.) kullandığınız tarayıcı üzerinden ( Chrome, Mozilla Firefox v.b.) ücretsiz bir şekilde erişmenize olanak sağlayan yapıdır.

E-Posta programı kullanarak sadece o programın kurulu olduğu cihazlarda işlem yapabilirken Webmail ile internet bağlantısı ve tarayıcısı olan her cihazda işlem yapabilirsiniz.

Webmail’e Nasıl Giriş Yapabilirim?

Siteadi.com/webmail şekilde Webmail servisinize giriş yapabilirsiniz. Oturum açma işlemini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra maillerinizi hızlı ve ücretsiz bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Webmail Şifremi Nasıl Değiştirbilirim?

Şifrenizi değiştirebilmeniz için Webmail’e kullanıcı adınız ve parolanız ile giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan ‘Kişisel Ayarlar’ bölümüne gitmelisiniz. Açılan sayfada ‘şifre’ sekmesine tıklayın. Daha sonra ise sırasıyla ‘Şu anki Parola’ bölümüne giderek kullandığınız şifreyi, ‘Yeni Parola’ ve ‘Yeni Parolayı Onaylayın’ bölümlerine ise kullanmak istediğiniz yeni şifrenizi yazmalısınız.

Güvenliğiniz için şifre belirlemede uygulamanız gereken belirli kriterler vardır. Bunlar;

  • Şifreniz en az 8 karakter olmalı,
  • Şifrenizde sadece rakam ya da sadece harfler olmamalı,
  • Şifreniz en az 1 adet büyük harf, 1 adet küçük harf, 1 adet rakam ve 1 adet noktalama işareti içermelidir.
  • Kullanıcı adınızın aynısı ya da doğum tarihiniz gibi basit şifreler olmamalı.
  • Yeni şifreniz, eski şifrenizden farklı olmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir